Traladarczycy

Rdzenni mieszkańcy Wielkiego Księstwa Karameikos, są ludźmi dość przeciętnego wzrostu (średnio mężczyźni 175cm, kobiety160cm) i lekkiej budowy ciała. Od wieków zamieszkujący i pracujący głównie w lasach posiadają raczej bladą cerę, za to ciemne włosy i oczy.

30072016_traladarczycy.jpgTradycyjnym zajęciem Traladarczyków było zawsze polowanie, zbieractwo i rybołówstwo. Po pierwszej jakości skóry zwierząt zjeżdżali tu kupcy nawet z odległych krain. Poza głównymi ośrodkami miejskimi edukacja stoi na bardzo niskim poziomie i większość wieśniaków jest niepiśmienna. Za to są niezwykle przesądni, wierzą w dobre i złe omeny, talizmany, naturalnym jest dla nich interpretowanie fenomenów przyrody. Przekleństwa są traktowane niezwykle poważnie.

Obecność Thyatańczyków jest przez Traladarczyków odbierana jako kolejne nieszczęście, które trzeba przetrzymać do czasu, kiedy w chwale powróci Król Halav i Traladara odzyska potęgę z jego czasów. Obcy są po prostu kolejnymi, zepsutymi do szpiku najeźdźcami grabiącymi ich kraj, których jednak należy zignorować, bo ich czas jest policzony i wkrótce będą musieli odejść.

Rdzenni mieszkańcy Karameikos posługują się własnym, traladarskim językiem, jednak w młodszym pokoleniu powszechna jest znajomość języka thyatańskiego, który jako urzędowy ustanowił Książe Stefan Karameikos III.

Traladarczycy

W krainie króla Halava mistrz_gry