Kult Halava

Założycielem Kultu Halava był Sergiejev, niegdyś wierny Kościoła Traladary, który pod wpływem szczególnie poruszającego snu, począł głosić przekonanie, iż Traladara nie musi już czekać na ponowne nadejście mitycznego króla. To bowiem już miało się stać. Wcieleniem Halava miał być wedle Sergyeva sam Książę Stefan Karameikos. Jego teza została wyśmiana przez hierarchów Kościoła Traladary, a ludzi którzy za nim poszli poczęło się traktować jako niegroźnych wariatów. Wkrótce jednak entuzjazm członków nowo powstałego Kultu zaczął być męczący dla każdego, kto miał okazję się z nim spotkać. Misję krzewienia swojej wiary przyjęto bowiem w Kulcie Halava niezwykle poważnie, a przykłady rzucania przez kapłanów czarów, dały do myślenia niedowiarkom, którzy uważali, że za ich religią nie stoi żadna istota wyższa.

cultofhalav.jpg

Przywódca Kościoła Traladary Aleksiejev Nikelnevicz debatujący na ulicach Kelvin
ze swoim byłym uczniem, Sergiejevem, założycielem Kultu Halava

Kult Halava głosi trzy główne prawdy:

  • Król Halav zginął na polu bitwy pomiędzy ludźmi i zwierzoludziami, po czym został podniesiony z pola bitwy przez Nieśmiertelnych, przywrócony do życia, uleczony i złożony w głębokim snie.
  • Celem Nieśmiertelnych było przywrócenie w odpowiednim momencie Halava Traladarze i przywrócenie przez to narodowi Traladary chwały jej Złotej Ery.
  • Nieśmiertelni zdecydowali, że właśnie teraz nadszedł ten czas. Król Halav został reinkarnowany i odrodził sie w osobie Stefana Karameikosa, który dorósł aby zostać następnym Królem Halavem.

Dziś do Kultu należy nie więcej niż 1% populacji Karameikos, ale ich liczba zaczyna gwałtownie rosnąć.

Kult Halava

W krainie króla Halava mistrz_gry