W krainie króla Halava

Tajemnica twierdzy Almirdott - cz.3

o zdrajcy Gavriatusie i szczęśliwym odnalezieniu Sitti Argilius

Argus
Mag
Dogenus
Kleryk
Dotsur
Wojownik
Gork
Krasnolud
Rakkaus
Elf
Regina
Niziołek
Rorik
Mag
Xanthe
Złodziej

Mozolne badanie lochów pod twierdzą przynosi w końcu dwa efekty. Drużyna znajduje świeżo zawalony kawałek korytarza, niestety Dotsur znajduje również odraczaną już śmierć, kiedy nagle komnata z kolumnadą zaroiła się nieumarłymi, a Gavriatus okazuje się być zdrajcą stającym przeciw drużynie. Zdruzgotana i ranna drużyna z martwym ciałem towarzysza postanawia wrócić do obozowiska pod Wieżą Snów.

Tymczasem na miejscu wydaje się, że czeka kolejne niebezpieczeństwo. Podczas nieobecności bohaterów ktoś nie tylko przeszukał pozostawione rzeczy drużyny, ale także rozgościł się w obozie. Traladarczyk o imieniu Xante, okazuje się być awanturnikiem tak jak pozostała część drużyny. Po krótkiej rozmowie bohaterowie stwierdzają, że rozsądnym pomysłem jest dołączenie dodatkowej pary rąk do grupy, zwłaszcza po tym, kiedy doznała straty.

Kolejny dzień to kolejna wyprawa w podziemia, tym razem już bardziej metodycznie. Srużyna sprawdza resztę lochów, ścierając się jeszcze z resztką nieumarłych i stwierdza, że niezbadany został już tylko zawalony korytarz. Niestety w czasie pracy odwalającej ziemię i kamienie, na drużynę napada kolejna paczka nieumarłych, tym razem nasłana przez zdrajcę Gavriatusa.

rise_dead.jpg

Jednocześnie walcząc i przebijając się przez zawał drużyna odkrywa w większości żyjących członków ekspedycji architektonicznej, w tym Sittię, córkę swojego zleceniodawcy i mistrza architekta Manthesosa z Hattias. Niektórzy z robotników słaniają się na nogach, ale drużynę wzmacnia odnaleziony krasnolud, który z zapałem rzuca się w wir walki, pozwalając mniej walecznym drużynnikom ewakuować z podziemi swoich towarzyszy.

Niestety to okazuje się nie być koniec, ponieważ nagle pośród całego zamieszania “pojawia się” sam Gavriatus. Cóż z tego, kiedy jest ukryty pod działaniem zaklęcia niewidzialności. Ryzykując życiem wziętego przez zdrajcę zakładnika, Regina wykorzystuje podstęp i posyła niewidocznemu przeciwnikowi śmiertelną strzałę.

Misja ma swój szczęśliwy finał w obozie pod Wieżą Snów, gdzie architekci opowiadają o odkryciu lochów pod Twierdzą Almirdott i tragicznej w skutkach próbie jej zbadania. Opowiadają o zdrajcy Graviatusie, który pod przebraniem kopacza ukrywał swój talent do mrocznej magii i przywołaniu przez przez niego do życia martwych mieszkańców zamczyska. Po magu, drużynie pozostaje jedynie jego księga z zaklęciami.

Wdzięczna Settia nie ma jednak zamiaru wracać w bezpieczne objęcia swojego papy, aby jednak drużyna mogła zainkasować obiecaną nagrodę, pisze do niego list. Drużyna zostaje również wykorzystana w charakterze kurierów i zgadza się zabrać list do gildii budowniczych, po czym bezpiecznie i bez przygód wraca do Kelvin.

Comments

mistrz_gry

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.