W krainie króla Halava

Tajemnica twierdzy Almirdott - cz.1

czyli opowieść o kochającym ojcu i córce w niebezpieczeństwie

Argus
Mag
poziom 1
Dogenus
Kleryk
poziom 1
Dotsur
Wojownik
poziom 1
Gork
Krasnolud
poziom 1
Rakkaus
Elf
poziom 1
Regina
Niziołek
poziom 1

Drużyna awanturników ucztująca w jednej z podłych knajp wielkiego miasta Kelvin, zostaje wynajęta przez Lorda Domana Juliusa Argiliusa, za kwotę 40 royali na głowę (15 royali zadatkiem) do sprawdzenia stanu zdrowia jego córki, Sittii Argilius, która przebywa obecnie z architektami na miejscu odbudowy starożytnej twierdzy Almirdott, w pobliżu wsi Caburh. Lord Argilius martwi się o los swojego dziecka, po niefortunnej wróżbie sporządzonej przez miejscową augurkę, wedle słów której, Sittia przebywa w miejscu gdzie jest bardzo mało powietrza i walczy o życie.

Bohaterowie bez zwłoki wyruszają w drogę, podczas której nie doświadczają żadnych nieprzyjemności. Będąc już kilka godzin marszu od celu, odkrywają że okolicę zamieszkują gobliny, w dodatku chętne do pertraktowania z ludźmi, jednak wrodzona podejrzliwość zmusza ich do odrzucenia możliwości wzbogacenia się po przyjęciu warunków wymiany informacji i towarów przez stworzenia.

U wejścia do wsi Caburh drużynę wita jeden z jej seniorów, niejaki Onir, który wskazuje drogą ku twierdzi Almirdott, jednocześnie tłumacząc, że obecnie architekcie zajmują się tylko odnowieniem Wieży Snu, należącej do zabudowań obronnych twierdzy. Onir potwierdza również, że między architektami jest poszukiwana kobieta o imieniu Sittia. Nim bohaterom uda się ruszyć w swoim kierunku pojawia się nowy kłopot.

Do Caburh biegiem wraca młody chłopak imieniem Eras z wieściami o tym, że w drodze do zielarza mieszkającego na Błockach, gobliny napadły jego i jego towarzyszkę Aulicę. Chłopak próbował bronić dziewczyny lecz uległ przewadze liczebnej i stworzenia ją porwały. O dziwo wśród wieśniaków jakoś nie ma nastrojów do niesienia pomocy, dopiero ryknięcie Dotsura powoduje, że do bohaterów dołącza się nieliczna grupka chłopów.

goblins_ambush.jpg

Świeży jeszcze trop prowadzi na wschód, ku wzgórzom, ale najpierw zahacza o lasek, w którym w zasadzce stoi kilku goblinów. Po wymianie nic nie znaczących pogróżek, w stronę drużyny lecą strzały. Rozpoczyna się walka, w której swoją waleczność pokazuje Regina, atakując nieustraszenie wrogów. Zamieszanie kończy się jednak szybko i wkrótce bohaterowie stoją nad martwymi ciałami trzech złośliwych stworzeń. Pozostałe gobliny są już zapewne w bezpiecznej odległości od tego miejsca. Niestety ten moment wykorzystali również chłopi aby umknąć w stronę wioski, a drużuna musi na chwilę zatrzymać się by opatrzyć ranę Dogenusa, draśniętego goblińską strzałą.

Comments

mistrz_gry

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.