W krainie króla Halava

Przyjaciele Alfonsa Herkulesa Gascoigne

jak obserwowano dziuplę porywaczy i co z tego wynikło?

Gladius
Wojownik
Gork
Krasnolud
Rakkaus
Elf
Regina
Niziołek
Rorik
Mag
Xanthe
Złodziej

Powrót do Kelvin szczególnie dobrze zrobił Reginie, która na ulicach rodzinnego miasta czuje się jak ryba w wodzie. Oddany architektom list staje się przyczynkiem do poznania głęboko zakorzenionego sporu pomiędzy gildiami architektów (średnio zamożna) a budowniczych (z przepychem bogata). Wynajęci do dywersji bohaterowie, głównie rękoma Reginy i Xanthego, włamują się do siedziby gildii budowniczych i wykradają bezcenny, dla zleceniodawców plan architektoniczny.

Tymczasem, zachwycony skutecznością drużyny, LordDoman Julius Argilius, postanawia poznać ich ze swoim znajomym, który też ma jakiś problem, który mogli by mu pomóc rozwiązać. Prosi aby drużyna nie opuszczała miasta i dała mu kilka dni na zaaranżowanie spotkania.

Regina zachwycona ciężarem własnej sakiewki, zaczyna poważnie myśleć o tym, że kariera awanturniczki może spowodować, że uda się jej spełnić największe marzenie o posiadaniu własnego domu. Ogrom tego marzenia zrozumieć może tylko osoba, która jak Regina, wychowała się bez rodziców, na ulicach wielkiego miasta.

Jeszcze tego samego wieczoru, do stolika awanturników w karczmie, podchodzi ekscentrycznie wyglądający gnom. Przedstawia się jako Alfons Herkules Gascoine z Minrothad, najsłynniejszy detektyw na świecie, choć jak Nieśmiertelni świadkiem, żaden z bohaterów nigdy o nim nie słyszał. Szybko przechodząc do sedna sprawy, gnom proponuje fuchę przy sprawie, nad którą właśnie pracuje.

Bogaty kupiec handlujący barwnikami, Ludwig Ortel, otrzymał list, w którym poinformowano go o porwaniu jego małego syna i zażądano okupu dając kilka dni na zebranie wymaganej kwoty. Ortel za radą znajomych zgłosił się do Alfonsa, który szybko namierzył dziuplę przestępców. Teraz sam musi sprawdzić okoliczności porwania i zleceniodawcę, a potrzebuje kogoś do niewdzięcznej pracy obserwatorów, którzy rozpoznają rutynę bandytów, oraz jak najlepiej poznają okolicę, gdyby trzeba było wkraczać i siłą odbijać chłopca.

Dom do obserwacji znajduje się w Starym Kwartale, podupadłej dzielnicy rezydencjalnej miasta Kelvin. Wkoło zapadłe dachy budynków, ziejące pustką, porzucone domy i dużo wszelkiego rodzaju patologii. To idealne miejsce aby ukryć przestępczą działalność. Na ulicy Obrotowej, pod numerem 12 mieszka sześciu zbirów, Claudio, Paolo, Knud, Bruno, Axel i Michaił, oraz pies tego pierwszego, potężny mastif o imieniu Giuseppe.

giuseppe.jpg

Przez kilka dni bohaterowie poznają zwyczaje porywaczy, oraz z dużą dozą pewności określają miejsce, w którym może przebywać może porwane dziecko. Po kilku dniach pojawia się znów detektyw, przyjmuje raport od swoich pomocników i razem układają plan odbicia zakładnika. Wybierając najbardziej dogodny moment, kiedy większość porywaczy śpi, a jeden z nich jest poza domem, kupując jedzenie dla towarzyszy, awanturnicy podstępem wdzierają się do środka domu i rozgramiają zaskoczonych bandytów. Najwięcej problemów okazuje się mieć Xante z psem Giuseppe i gdyby nie czar snu, który na zwierzaka zsyła Rorik, przygody młodego łotra mogły by się skończyć bardzo szybko!

Chłopiec choć przestraszony, to wychodzi z całej kabały bez szwanku, a słynny detektyw dzieli się z drużyną swoim zarobkiem. Wszyscy są niezwykle szczęśliwi, a wtedy na scenę wraca lord Domen. Jego przyjaciel zaprasza awanturników do siebie. Chce powierzyć im ważne i wymagające dyskrecji zadanie.

Comments

mistrz_gry

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.