Niziołki

Niziołki z księstwa Karameikos w większości są imigrantami z Pięciu Hrabstw, przyciągniętymi przez handel i żyjącymi jako specjaliści pomiędzy ludźmi. Wielu z nich jest kupcami, rzemieślnikami i karczmarzami w Specularum, Kelvin, ale również w wielu mniejszych społecznościach.

03082016_halfllings.jpgNiziołki są niskimi humanoidami przypominającymi wyglądem ludzkie dzieci z leciutko szpiczastymi uszami. Zazwyczaj nie dorastają nawet do 100cm wzrostu a ważą zaledwie około 30 kilogramów. Niezwykle rzadko posiadają brody.

Niziołki są bardzo towarzyskie ale nie należą do przesadnie odważnych, skarbów szukają głównie po to, aby zdobyć i urządzić swój własny, komfortowy domek. Wybierają mieszkanie na wsi, pośród wzgórz i nad łagodnymi strumykami. Kiedy nie pracują, spędzają większość czasu na ucztowaniu, rozmowach z przyjaciółmi, słowem oddają się odpoczynkowi.

W swojej ojczyźnie halflingi żyją w klanach, ale na emigracji gromadzą się często wokół tawerny, które nierzadko obsługują wyłącznie niziołków. Jeśli przebywają wśród ludzi, zdecydowanie wolą kochających życie, romantycznych i ekspresyjnych Traladarczyków.

Niziołki

W krainie króla Halava mistrz_gry