Książę Stefan Karameikos III

stefan_karameikos.jpg

Książę Stefan Karameikos III, Księżna Olivia Karameikos,
Lady Adriana Karameikos, Lord Justin Karameikos, Lord Valen Karameikos

Pochodzący z Imperium Thyatiańskiego szlachcic, w młodości postawił wszystko na jedną kartę i dobił niezwykłego targu z Imperatorem. Oddał wszystkie swoje rodowe ziemie za Traladarę i gwarancję jej autonomii. Następnie zebrawszy wokół siebie kwiat młodej szlachty ruszył do swego księstwa gdzie ogłosił objęcie nad nim panowania, a następnie stłumił militarnie powstanie przeciwko swojej władzy. Kiedy sprawy nieco się uspokoiły, swoim wiernym sojusznikom przydzielił ziemie i nowe role, nadając Traladarze, wraz z nową nazwą, nowe, zbliżone do thyatiańskich obyczaje.

Książę jest mężczyzną w średnim wieku (52 lata). Jest przeciętnego wzrostu, ale za to krzepkiej budowy ciała. Jego włosy, broda i wąsy są ogniście czerwone, poprzetykane już jednak delikatnymi pasmami siwizny. Oczy są koloru morskiego błękitu. Choć jest mężczyzną wychowanym w duchu żołnierskiego rygoru, nie uchybia w cywilnym życiu żadnym zasadom zachowania ani właściwego ubioru. Na dworze stroi się w kosztowne szaty i kostiumy, na polowanie wyjeżdża w prostym, praktycznym stroju, zaś szykując się do wojny przywdziewa poobijaną w wielu bojach zbroję najprzedniejszej konstrukcji.

Ci, którzy mieli okazję zobaczyć księcia na własne oczy na jego dworze, twierdzą że to człowiek niezwykle stonowany i nie okazujący uczuć, a przy tym szczery i bezkompromisowy. Przy tym jego osądy uchodzą za sprawiedliwe.

Najwspanialszą ozdobą Księcia jest stojąca zawsze przy jego boku małżonka, Księżna Olivia Karameikos (41 lat). Córka bogatej Thyatiańskiej rodziny i odległa kuzynka Imperatora, została obiecana Stefanowi Karameikos wkrótce po urodzinach. Pełna gracji, o perfekcyjnych manierach, niewzruszona imponuje wiedzą i rozeznaniem w polityce księstwa.

Książę Stefan i Księżna Olivia mają troje dzieci. Lady Adriannę Karameikos (lat 20), Lorda Justina Karameikos (lat 18) i Lorda Valena Karameikos (lat 16).

Książę Stefan Karameikos III

W krainie króla Halava mistrz_gry