Gnomy

Największa, żyjąca w odosobnieniu, gnomia społeczność zwana Highforge, znajduje się w górzystym terenie, kilka mil na wschód od miasta Threshold. Jest ona niemal całkowicie samowystarczalna, wyjątkiem są tylko profity płynące z handlu z ludźmi z południa.

03082016_gnomes.jpgZ wyglądu gnomy przypominają nieco krasnoludów, jednak są od nich mniejsi, sięgając maksymalnie 120 cm wzrostu. Charakterystyczne są ich wielkie nosy i pełne brody, które zwykli nosić mężczyźni. Gnomy są wyśmienitymi kowalami i górnikami, a ich miłość do złota i szlachetnych kamieni jest równie legendarna co u krasnoludów. Są również wielkimi miłośnikami wszelakich maszyn.

Gnomy są dobrze usposobione do Księcia Stefana i zdają się nie zauważać wielu nadużyć Thyatiańczyków względem Traladarczyków. Tę wiedzę przesłaniają im usprawnienia jakie dla handlu i komunikacji poczynił władca Karameikos, choćby przez budowę właściwych dla karawan dróg w swojej domenie. Jednakże koniec końców, gnomy nie mają żadnych preferencji w wyborze pomiędzy Traladarczykami i Thyatiańczykami.

Gnomy

W krainie króla Halava mistrz_gry