Lord Olus Quitius Balbo

Wpływowy szlachcic z Threshold

Description:

Lord Olus Quitius Balbo ( Thyatiańczyk, lat 43) niedawno przeprowadził się do otrzymanego w spadku zamku w okolicach miasta Threshold. Choć jego siedziba nie jest jeszcze w pełni gotowa do zasiedlenia, Olus zaczyna już budować wokół siebie sieć wpływów.

Lord Olus ubiera się surowo, na modłę wojskową. Krótka tunika, niewyszukane spodnie, żołnierskie buty i pas z bronią dobrze korespondują z atletyczną sylwetką, krótko ostrzyżonymi włosami i zasadniczym wyrazem twarzy. Olusa niemal nie odstępuje na krok jego przyboczny, budzący respekt miecznik: Anuldar.

Bio:
  • Lord Olus wynajmuje drużynę, aby unikając swoich wrogów doprowadziła go z miasta Kelvin do Threshold, gdzie ma odebrać swój spadek, opuszczony zamek nad jeziorem Windrush. Po podróży przez Highforge i wzgórza Wufwolde drużyna dociera na miejsce i szlachcic osiąga swój cel.
  • Olus potrzebuje pomocy z oczyszczeniem swojego zamku, w którym zalęgły się różnego rodzaju nieporządene istoty. Misji podejmuje się drużyna. Niestety nie udaje się jej otworzyć wejścia do jednego z pomieszczeń.
  • Olus przy pomocy wynajętego maga otwiera zamknięte pomieszczenia, który odkrywa wejście do ciągnących się pod zamkiem lochów. Odmawia jednak zapuszczenia się w podziemia, mówiąc że jest tam coś niepokojącego. Olus po raz kolejny zgłasza się do bohaterów.
  • Drużyna wstępnie zainteresowana eksploracją lochów pod zamkiem, zajmuje się jednak swoimi sprawami i nie stawia się przed obliczem szlachcica, tak jak obiecała.

Lord Olus Quitius Balbo

W krainie króla Halava mistrz_gry