Alfons Herkules Gascoine

Słynny detektyw z Minrothad, obecnie zamieszkujący miasto Kelvin

Description:

Alfons Herkules Gascoine ( gnom, lat 56) tytułuje się najbardziej znanym detektywem świata i twierdzi, że pochodzi z Minrothad. Żadna z tych wiadomości nie jest jednak łatwa do potwierdzenia. Ubiera się nieco ekstrawagancko i nawet podczas dochodzenia w najgorszych dzielnicach miasta, uwagę zwraca jakiś wykwintny element stroju, a to błękitny, jedwabny szal, a to szare, delikatne rękawiczki z foczej skóry.

Alfons jest zdecydowanie osobą niezwykle przenikliwą, ale również przyjazną i ciepłą. Wydaje się znać miasto od podszewki i ma swoje sposoby na szybkie namierzenie ludzi i przedmiotów, nawet wtedy, kiedy inni na tym zadaniu polegną. Zdecydowanie jest ogromnym profesjonalistą, a jego usługi są na sprzedaż dla tych, którzy płacą najwięcej. Jest lojalny, ale nie lubi być oszukiwany, wtedy potrafi cały swój kunszt i energię skierować przeciwko niedawnemu pracodawcy.

Bio:
  • Hercules wynajmuje drużynę do odbicia z rąk porywaczy syna Ludwig Ortela, handlarza barwnikami. Razem z nimi doprowadza misję do pełnego sukcesu.
  • Detektyw zostaje wynajęty przez władze miejskie do sprawdzenia wiadomości o unikaniu płacenia podatków przez bohaterów. Głównie chodzi o Reginę, która za niemałe pieniądze kupiła i wyremontowała dom w Kelvin.

Alfons Herkules Gascoine

W krainie króla Halava mistrz_gry